четврток, 23 мај 2024

Возач со мерцедес усмрти 68-годишен велосипедист во Скопје

Велосипедист на 68-години загинал во сообраќајна несреќа на булеварот Никола Карев во Скопје. Сообраќајката, како што денеска информираа од Министерството за внатрешни работи, се случила вчера.

Објавено на

часот

Сподели

„Вчера во 11:10 часот во СВР Скопје било пријавено дека на булеварот Никола Карев, товарно возило мерцедес атего со скопски регистарски ознаки, управувано од М.Н., на возраст од 41 година од главниот град, удрило во велосипед управуван од А.Т., на 68-годишна возраст од Скопје. На местото на несреќата, од здобиените повреди починал А.Т., а смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош“, појаснуваат од МВР.

Возачот на товарното возило бил лишен од слобода и задржан во полициска станица за понатамошна постапка.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје и јавен обвинител, по чија наредба, телото на починатиот било дадено на обдукција.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ