петок, 14 јуни 2024

Возач со БМВ удри во полицајка на Рузвелтова

Во средата околу 12.40 минути полицајка била удрена од возач на БМВ на улицата Фреклин Рузвелт. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Објавено на

часот

Сподели

„На 04.10.2023 околу 12.40 часот на ул. Френклин Рузвелт, едно лице кое управувало патничко возило БМВ со скопски регистарски ознаки, удрило во полициска службеничка која извршувала службени дејства“, информираат од МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ