петок, 14 јуни 2024
Во Скопје

Возач со автомобил удри во дете и побегна

Вчера во 21.03 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница од ул. Хасан Приштина и бул. Словенија во Скопје, патничко возило удрило во малолетен пешак и го напуштило местото.

Објавено на

часот

Сподели

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил малолетникот, констатирани во Градската општа болница Св.Наум Охридски.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ