четврток, 13 јуни 2024

Возач со автомобил удри и тешко повреди малолетник со тротинет

Вчера во 15.26 часот во СВР Тетово било пријавено дека на 7 јуни околу 21.30 часот на бил. Илинденска во Тетово, патничко возило мерцедес со тетовски регистарски ознаки управувано од И.И.(25) удрило во електричен тротинет управуван од малолетник, двајцата од Тетово.

Објавено на

часот

Сподели

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил малолетникот констатирани во Клинички центар Тетово.

По насоки на јавен обвинител извршен бил увид од увидна екипа од СВР Тетово.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ