недела, 26 мај 2024

Возач со ауди тешко повреди дете во Тетово

Вчера околу 12 часот во СВР Тетово било пријавено дека на улица 113 во Тетово патничко моторно возило ауди со тетовски регистерски таблици, управувано од М.А. (64) од тетовска Шипковица, удрило во малолетен пешак од Тетово.

Објавено на

часот

Сподели

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил пешакот, констатирани во Клиничка болница Тетово.

Увид на лице место извршила увидна екипа од СВР Тетово.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ