понеделник, 17 јуни 2024

Возач на приватен автобус нападнал скопјанец на сред Центар

26 годишен скопјанец вчера на подрачјето на Општина Центар во Скопје бил физички нападнат од возач на приватен автобус.

Објавено на

часот

Сподели

Како што соопшти МВР, Д.Ј. вчера попладне, во 17:30 часот, го пријавил случајот во СВР Скопје.

Според пријавата, нападот се случил околу 13.30 часот по претходно недоразбирање.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот. 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ