сабота, 25 мај 2024
Сообраќајка во Битола 5

Возач на мопед тешко повреден по судар со ауди

Вчера во 11.30 часот во СВР Битола било пријавено дека дека на ул Борис Буџевски во Битола се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило ауди со битолски регистарски ознаки, управувано од С.Н.(69) од Битола и мопед управуван од Б.С.(65) од Битола.

Објавено на

часот

Сподели

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот на мопедот, констатирани во Клиничката болница Битола.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Битола.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ