четврток, 23 мај 2024

Возач на камион предизвикал сообраќајка и избегал

На крстосницата за рудникот Сивец во Прилеп синоќа се случила сообраќајна несреќа помеѓу товарно возило „пежо“, управувано од С.А. (23) од Прилеп, кој го напуштил местото на несреќата и мопед  „џонвеј“, управуван од  К.С. (18) од Прилеп, двете со прилепски регистарски ознаки.

Објавено на

часот

Сподели

Во несреќата, К.С. се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Градската болница во Прилеп. Увидот го извршила увидната екипа на ОВР Прилеп.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ