недела, 23 јуни 2024

Воз удри во автомобил, повредените одбиле лекарска помош

Објавено на

часот

Сподели

Според полицискиот билтен, вчера во 17. 40 часот непосредно до железничко стојалиште „Тројкрсти” – Прилеп, возот удрил во автомобилот, при што со повредиле се здобиле П.Б.(48) од Прилеп и совозачот Д.Б.(75) исто од Прилеп.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ