среда, 19 јуни 2024

Воз удри мигрант и тешко го повреди

Објавено на

часот

Сподели

„Синоќа во 23.18 часот во ОВР Гевгелија било пријавено дека на железничка пруга во атар на селото Негорци, гевгелиско,  товарен воз на македонската Железница кој сообраќал на релација Трубарево – Гевгелија, удрил во машко лице мигрант. Притоа, лицето се здобило со тешки телесни повреди констатирани во болницата во Гевгелија. За настанот бил известен Јавен обвинител, а увид на местото извршила екипа од ОВР Гевгелија“; информираат од МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ