вторник, 16 април 2024

Воз прегази жена во Прилепско

Објавено на

часот

Сподели


Таа била прегазена од возот на релацијата Битола-Скопје, кој само што ја напуштил железничката станица во Прилеп.

Жената се наоѓала на пругата кога машиновозачот на возот ја забележал и почнал да кочи, но веќе било доцна.

Веднаш била повикана службата за итна помош, која само ја утврдила смртта на жената.

Жртвата сè уште не е идентификувана, но се претпоставува дека е на возраст меѓу 30 и 40 години.

Од службата за итна помош изјавија дека откако биле повикани, веднаш интервенирале и не знаат од кои причини возот ја прегазил, но според некои очевидци, најверојатно сама се качила и легнала на пругата.

Увид кај несреќата извршија претставници на прилепската полиција, обвинителството и истражен судија.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ