петок, 19 април 2024

Воска го доби првиот дуел со Македонија ЃП, со два гола предност ќе патува на реваншот

Воска со 2-0 го доби првиот полуфинален натпревар против Македонија Ѓорче Петров од Купот на Македонија кој се одигра денеска во Охрид.

Објавено на

часот

Сподели

Воска и Македонија Ѓорче Петров одиграа рамноправен дуел во кој домаќините имаа еден блесок од две минути и благодарение на тоа обезбедија солидна предност пред реваншот.

Георгиев беше херојот на Воска, тој во 38. минута асистираше до Бајрами кој погоди со глава за 1-0, а две минути подоцна самиот Георгиев постигна гол за конечни 2-0.

Во второто полувреме Македонија Ѓорче Петров пропушти неколку шанси да постигне гол, а лесно можеше и Воска да казни и да дојде до поубедлива предност.

Реваншот е за две недели на стадионот во Ѓорче Петров.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ