четврток, 20 јуни 2024

Волкановски му држи боречки лекции на газдата на Фејсбук

Објавено на

часот

Сподели

Веќе некое време се зборува за спектакуларна УФЦ битка меѓу двајцата богаташи Марк Цукенберг и Елон Маск. 

Цукенберг одамна тренира боречки спортови, голем фан е на УФЦ, еднаш дури закупи цел настан за само тој да го гледа.

Изминатиот викенд Александар Волкановски на импресивен начин го нокаутираше Јаир Родригез, а брзо потоа Цукенберг реши да одржи тренинг со македонскиот борец.

Газдата на Фејсбук и Инстаграм тренираше со Волкановски и Адесања, двајца од најголемите борци во УФЦ, на Цукенберг му е јасно дека тоа ќе му донесе голем напредок во формата пред евентуалната битка со Елон Маск кој исто така тренира перидов.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ