вторник, 23 април 2024
Препорака од кавадаречки „Комуналец“

Водата за пиење од системот Лукар да се преврива

Поради обилните дождови во текот на вчерашниот ден на планината Кожуф повторно е дојдено е до заматување на водата во системот Лукар, информираа денеска од кавадаречки „Комуналец“.

Објавено на

часот

Сподели

По налог од ЈЗУ Центар за јавно здравје Велес  ПЕ Кавадарци, се препорачува водата за пиење од системот Лукар да се преврива. Дополнително ќе објавиме кога ќе биде водата исправна за пиење, соопштија од „Комуналец’.

Водата беше заматена поради дождовите и пред неколку дена.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ