вторник, 5 март 2024

Во Волково пронајдена дрога

Вчера во скопското село Волково полицијата го приведе И.К. (31) откако при претресот во неговиот дом, извршен со наредба на Основен кривичен суд Скопје, била пронајдена и одземена марихуана.

Објавено на

часот

Сподели

Лицето било задржано во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ