четврток, 23 мај 2024

Во тренинг-центарот на Манчестер јунајтед се пронајдени остатоци од мртов човек

Академијата на Манчестер јунајтед беше привремено затворена откако во близина на тренинг-центарот биле пронајдени закопани остатоци од човеково тело.

Објавено на

часот

Сподели

Полициската истрага е во тек, а форензичар од терен потврдил дека закопаниот леш бил во платична ќеса.

„Голема истрага е во тек и така ќе остане додека не утврдиме што се случило. Подрачјето е затворено за јавност“, кажа еден од инспекторите.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ