вторник, 18 јуни 2024

Во тешка сообраќајка загина брачен пар

Објавено на

часот

Сподели

Автомобилот опел астра го управувало 20-годишно момче од Штип, кое здобило телесни повреди. 

Портпаролот на СВР – Штип, Гордана Панојотова потврди дека се случила несреќа во која, како што рече, има две жртви.

Увидот треба да утврди кои се причините за сообраќајката која се случила синоќа во 23.20 часот.

Ова не е прва несреќа на овој потег на улицата „Брегалничка” која води до приградските населби и индустриската зона Македонка, но е и излез и влез на Штип кон Кочани.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ