четврток, 20 јуни 2024

Во тепачка помеѓу две групи во затворот во Идризово повреден е еден осуденик

МВР денеска соопшти дека еден затвореник е повреден во физичка пресметка помеѓу две групи на затвореници. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Објавено на

часот

Сподели

„Вчера во 18.47 часот СВР Скопје, од Казнено-поправната установа Затвор Идризово било пријавено дека во затворениот дел на установата бил нарушен јавниот ред и мир со меѓусебна физичка пресметка помеѓу две групи на затвореници, во која осуденикот Х.Ф.(29) од с.Студеничани, скопско, се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Градската општа болница 8 Септември во Скопје“, се посочува во соопштението од МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ