вторник, 21 мај 2024

Во Свети Николе тешко повреден 18-годишник

Во полициската станица Свети Николе вчера било пријавено дека на локалниот пат од Ерџелија до Мустафино, патничко возило „опел“ со светиниколски регистарски ознаки, управувано од В.М. (18) од село Мустафино, удрило во паркирано возило „фолксваген“ со скопски регистарски ознаки.

Објавено на

часот

Сподели

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил В.М.констатирани во Клиничката болница Штип. Извршен бил увид од увидна екипа од полициската станица Свети Николе.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ