сабота, 25 мај 2024

Во Струмица СДСМ агитира со камионче без таблички, тврдат од ВМРО-ДПМНЕ

Активисти на СДСМ од Струмица вчера со возило без регистарски ознаки вчера агитираа за денешниот митинг во градот, вели Никола Маџунков, советник во советот на општина Струмица од ВМРО-ДПМНЕ.

Објавено на

часот

Сподели

„Продолжуваат да се однесуваат спротивно на законот заборавајќи дека тоа време помина. Покрај тоа, синоќа доцна во ноќта наместо како вистински христијани да отидат во црква, познат лик на струмичани и Македонија од СДСМ, вршел притисоци во турското маало врз нашите сограѓани. Останете луѓе и прифатете го поразот. Градот е мал, треба да продолжиме да се почитуваме и понатаму без разлика кој е на власт, а кој опозиција“, рече Маџунков и порача – осттавете го народот, тој ги избра промените!

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ