вторник, 28 мај 2024

Во Србија и понатаму трае потрагата по телото на двегодишното девојче Данка

На терен во Борскиот округ, и денес, шести ден по ред од апсењето на осомничените за убиството на двегодишната Данка Илиќ, продолжува потрагата по нејзиното тело, објави РТС.

Фото: Интерпол

Објавено на

часот

Сподели

Се пребарува втората половина од Лазаревиот кањон, се наведува.

Со дрон со термовизиски камери и можност за 3Д мапирање прегледана е целата зона на кањонот и при тоа ништо не е забележано.

Двегодишното девојче исчезна на 26 март на семејниот имот, а по десетдневна потрага полицијата уапси двајца 50-годишни мажи од Бор, осомничени за убиство.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ