понеделник, 15 април 2024

Во сообраќајката кај Колари загина едно лице, тешко е повредена и малолетна сопатничка

Во сообраќајна несреќа вчера околу 18 часот на магистрален пат Кичево – Гостивар кај селото Колари животот го загуби 46 годишник од Скопје, откако со возилото што го управувал излетал од патот. Во сообраќајката со тешки повреди се здобила малолетна сопатничка во автомобилот.

Објавено на

часот

Сподели

„На 1 март во 18.20 часот во полициската станица Кичево било пријавено дека на магистрален пат Кичево – Гостивар, кај селото Колари, патничко возило „форд“ со скопски регистарски ознаки, управувано од В.Н. (46) од Скопје, излетало од коловозот. Притоа, тој од здобиените повреди починал на местото на настанот, а смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош. Тешки телесни повреди добила малолетна сопатничка, констатирани во болницата во Кичево“, информираше СВР Охрид.

Увид на местото извршила увидна екипа од Одделението за внатрешни работи Кичево.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ