четврток, 13 јуни 2024

Во сообраќајна несреќа на патот Охрид – Кичево едно лице загина, неколку се повредени

Објавено на

часот

Сподели

Центарот за управување со кризи од Охрид известува дека Територијалната противпожарна единица ТППЕ Охрид во моментот интервенира на случена сообраќајна несреќа на патниот правец Охрид-Кичево во близина на селото Арбиново.

Во сообраќајната несреќа има едно починато лице и неколку повредени лица кои со возило на Итната медицинска помош од Охрид се пренесени  во Специјална болница Св.Еразмо во Охрид.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ