сабота, 25 мај 2024

Во скопската Зоолошка градина се роди двогрба камила

Во Зоолошката градина во Скопје се роди двогрба камила од фамилијата Бактријан.

Објавено на

часот

Сподели

„Нашето ново бебе. Во фамилијата Бактријан двогрби камили имаме подмладок, оваа преслатка млада дама, која е второ дете на Карло и Мираи. Се роди на 3 април и по краток карантин со мајката, веќе ужива во пролетните сончеви денови“, пишува во објавата од Зоолошката градина на фејсбук.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ