петок, 14 јуни 2024

Во Скопје за еден ден за брзо возење казнети 128 возачи

Објавено на

часот

Сподели

„Изречени се четири санкции за минување на затворен сигнал – црвено светло, 11 санкции за користење мобилен телефон при управување возило, 13 мерки за некористење сигурносен појас…“, се вели во соопштението од МВР.

Од МВР информираат дека сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови и апелираат до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за поголема безбедност во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ