петок, 19 април 2024

Во Скопје за еден ден 145 казни

На територија на град Скопје вчера се изречени вкупно 145 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 17 санкции, 22 мерки за возење без возачка дозвола, 11 санкции за користење мобилен телефон при возење, три мерки за минување на затворен сигнал – црвено светло, девет мерки за некористење на сигурносен појас.

Објавено на

часот

Сподели

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови, соопшти МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ