среда, 19 јуни 2024

Во Скопје казни за 175 учесници во сообраќајот

Објавено на

часот

Сподели

Министерството за внатрешни работи соопшти дека за возење повеќе од дозволената брзина и за возење без возачка дозвола се изречени по 16 санкции, осум мерки за користење мобилен телефон, 13 санкции за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикл, три мерки за минување на затворен сигнал (црвено светло), шест санкции за возење под дејство на алкохол, седум санкции за некористење сигурносен појас…

-Засилените акциски контроли продолжуваат. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта, наведуваат од МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ