недела, 21 април 2024

Во Скопје казни за 159 возачи

Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден на територија на главниот град изрече вкупно 159 мерки.

Објавено на

часот

Сподели

Од 159 санкциониран возачи, 29 биле казнети за возење повеќе од дозволената брзина, 13 мерки се изречени за возење без возачка дозвола, седум санкции за користење мобилен телефон при возење, четири мерки за минување на затворен сигнал црвено светло, пет санкции за управување под дејство на алкохол.

Од МВР апелираат до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ