четврток, 29 февруари 2024

Во Скопје казни за 131 возач, возеле без возачка, пијани поминувале на црвено

Во контролите во областа на сообраќајот во текот на вчерашниот ден на територија на Град Скопје изречени се вкупно 131 меркa, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 49 санкции, седум мерки за возење без возачка дозвола, шест санкции за управување под дејство на алкохол, три санкции за минување на затворен сигнал – црвено светло.

Објавено на

часот

Сподели

Од МВР соопштија дека сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови и апелираат до граѓаните да се почитуваат сообраќајните правила и прописи за да се зголеми безбедноста во сообраќајот за посигурни патишта.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ