четврток, 20 јуни 2024

Во Скопје казнети 44 пешаци

Објавено на

часот

Сподели

Изречени се и 11 мерки за користење на мобилен телефон, седум за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикл, пет за минување на затворен сигнал (црвено светло), четири за возење под дејство на алкохол, девет за недавање првенство на минување на пешаци, како и шест за некористење сигурносен појас.
МВР најавува дека засилените акциски контроли продолжуваат и апелира до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ