недела, 14 април 2024

Во Скопје казнети 213 возачи

Објавено на

часот

Сподели

Како што информира МВР, девет санкции се изречени за возење без возачка дозвола, 10 за прекршоци од  возачи на мотоцикл.

Изречени се десет мерки за користење мобилен телефон при возење и пет санкции за минување на затворен сигнал – црвено светло…, соопшти Министерството за внатрешни работи.

МВР укажува дека собраќајните контроли ќе продолжат и во наредните денови и апелира до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да се зголеми безбедноста во сообраќајот. 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ