петок, 23 февруари 2024

Во Скопје казнети 155 возачи

Објавено на

часот

Сподели

Изречени се 11 мерки за користење мобилен телефон при возење, осум санкции за минување на затворен сигнал (црвено светло)… 

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта, соопшти МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ