сабота, 24 февруари 2024

Во Скопје 145, во Битола 81 казнети возачи за несовесно возење

Објавено на

часот

Сподели

Во 145 казнети скопјани имало и четворица казнети возачи за користење мобилен телефон при возење, пет санкции за минување на црвено светло…
 
Од 81 казнети возачи во битолскиот регион за возење под дејство на алкохол, 10 од нив се на територија на  Битола, 64 во Прилеп, по 3 во ДемирХисар и  Крушево и 1 во Македонски Брод. За време на контролата биле санкционирани и 86 други видови прекршоци.
 
Од МВР информираат дека акциски контроли продолжуваат и во наредните денови и апелираат до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила со цел посигурни патишта.
 
 
 
ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ