понеделник, 24 јуни 2024

Во притвор завршија осомничените дилери кои вчера беа уапсени од „Тигрите“

Објавено на

часот

Сподели

Како што вчера информираа од Обвинителството по големата акција на специјалците, под истрага за неовластена трговија со дрога и оружје се 18 лица.

Тие, робата ја набавувале од Албанија и Косово, а ја криеле во Сингелиќ и Арачиново. Двајца од осомничените се сопственик и управител на стрелиште и нелегално продавале муниција набавена за потребите на стрелиштето. 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ