четврток, 18 април 2024

Во прекин сообраќајот на патот Прилеп – Витолишта

Од АМСМ соопштија дека сообраќајот е во прекин од попладнево.

Фото: Илустрација

Објавено на

часот

Сподели

Поради одрон на камења во целосен прекин е сообраќајот на регионалниот пат Прилеп – Витолишта, на потегот од селото Штавица кон селото Бунче.

Од АМСМ соопштија дека сообраќајот е во прекин од попладнево.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ