вторник, 5 март 2024

Во прекин сообраќајот на патот Валандово – Демир Капија

Објавено на

часот

Сподели

Поради превртена приколка од камион во прекин есообраќајот на патот Валандово – Демир Капија кај местото Јаворица, ги информираат возачите од Автомото сојузот на Македонија. Како што информираат од АМСМ, утрово од 7.20 часот сообраќајот е во прекин во двата правца.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ