среда, 21 февруари 2024

Во пожар во Аеродром настрада неподвижно лице

Утрово во пожар во стан на 6 кат во зграда на улицата Пандил Шишков во Општина Аеродром настрада повозрасно неподвижно лице, јави Центарот за управување со криза (ЦУК).

Објавено на

часот

Сподели

Екипи на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје веднаш излегле на терен и го изгаснале пожарот без да се прошири на соседните станови.

Во гаснењето на пожарот интервенираат 15 пожарникари со шест ПП возила.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ