понеделник, 20 мај 2024

Во пожар изгоре куќа зад Универзална сала во Скопје

Пожар избувна денеска во куќа на улицата Борка Талески зад Универзална сала во Скопје.

Фото: Архива

Објавено на

часот

Сподели

Командантот на противпожарната бригада, Ѕвонко Томевски информира дека при гаснењето на пожарот интервенирале 12 пожарникари со пет противпожарни возила.

Тој нагласи дека во пожарот што веќе е изгаснат нема повредени.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ