вторник, 16 април 2024

Во Полска се урнал воен дрон

Објавено на

часот

Сподели

Областа каде што паднал дронот се наоѓа во близина на објект за обука, објави полската телевизија РМФ, а пренесува Ројтерс.

Дронот бил најден во шума во близина на селото Тшебјен откако минувач пријавил дека видел како паднал објект во таа област, наведува РМФ.

Не е познато од каде дошол дронот. Полското министерство за одбрана не одговорило на барањата за коментар.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ