четврток, 18 април 2024

Во Охрид е нападнат фудбалски судија

На фудбалски натпревар од општинската лига во Охрид, синоќа физички е нападнат главниот судија.

Објавено на

часот

Сподели

„Вчера во 21:30 часот во СВР Охрид е пријавено дека на фудбалски терен каде се одигрувал фудбалски натпревар во рамките на општинска фудбалска лига Охрид, едно лице физички го нападнало главниот судија“, стои во дневниот билтен на Министерството за внатрешни работи.

По целосно расчистување на случајот, против напаѓачот ќе биде поднесена пријава според Законот за спречување на насилство и недостојно однесување на спортски натпревар.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ