сабота, 25 мај 2024

Во меч со пет гола Челси го победи Нотингем форест (ВИДЕО)

Челси со 3-2 славеше на гостувањето кај Нотингем форест кој теоретски уште нема обезбедено опстанок во Премиерлигата, но реално веќе го направи тоа.

Објавено на

часот

Сподели

Челси тргна одлично, поведе со гол на Мудрик уште во осмата минута од натпреварот. Но осум минути подоцна Боли изедначи на 1-1.

Тој резултат беше актуелен до 75. минута кога поранешниот играч на Челси, Хадсон-Одои постигна гол за водство на Нотингем форест од 2-1.

Челси брзо изедначи, во 80. минута гол даде Стерлинг за израмнување на 2-2, а две минути подоцна погоди и Џексон за комплетен пресврт и победа на сините од 3-2.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ