понеделник, 15 април 2024

Во куќа во Волково најдена дрога

Објавено на

часот

Сподели

Вчера во 06.40 часот, полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје го лишиле од слобода А.М.(44) од Скопје. При претрес во неговиот дом во село Волково, скопско, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана и дигитална вага, соопшти полицијата. 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ