петок, 1 март 2024

Во Крива Паланка уништени небезбедни шампони од Турција и Бугарија

На градска депонија во Крива Паланка, во присуство на државен санитарен и здравствен инспектор, на 26 јануари извршено е поништување на небезбедни козметички производи најдени во промет, информираат од Државниот санитарен и здравствен инспекторат (ДСЗИ).

Објавено на

часот

Сподели

Како што појаснуваат од ДСЗИ, станува збор за шампони за коса со поминат рок на употреба и несоодветни означувања, без податок за датум на производство.

Како земја на потекло се наведени Република Турција и Република Бугарија.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ