недела, 26 мај 2024

Во Кочани искршена е канцеларијата на пратеникот Миле Лефков, МВР вели сторителот е најден

Ноќеска во Кочани беше искршена канцеларија на пратеникот Миле Лефков. Во врска со случајот на разбиената пратеничка канцеларија на пратеникот Миле Лефков, дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев информираше дека МВР го расчисти случајот и дека сторителот е најден.

Објавено на

часот

Сподели

„На ден пред гласање, разбиена е мојата пратеничка канцеларија во Кочани“, објави пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Миле Лефков кој денеска одржа прес конференција пред ОВР Кочани откако претходно се одржа прес-конференција на заменикот министер за внатрешни работи од СДСМ Митко Бојмацалиев.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ