понеделник, 27 мај 2024

Во казино во Охрид со фалсификувани евра

Р.Б. (28) од Долно Страгомиште, Кичевско, е приведен откако во казино на булеварот „Туристичка“ во Охрид сакал да игра со лажни евра.

Објавено на

часот

Сподели

Против него ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ