четврток, 13 јуни 2024

Во Кавадарци се славеше до доцна во ноќта, хероите од Тиквеш го донесоа трофејот во градот (ВИДЕО)

Фудбалерите на Тиквеш испишаа историја, за првпат го освоија Купот на Македонија, а на радоста во Кавадарци ѝ немаше крај.

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје на мечот допатуваа илијадници навивачи на Тиквеш, но главната прослава се случуваше во Кавадарци кога фудбалерите се вратија по историскиот успех.

Плоштадот беше полн, се славеше до доцна во ноќта, Кавадарци гореше за своите херои. Заслужуено.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ