четврток, 20 јуни 2024

Во Идризово пронајдено шише со бела прашкаста материја

Утрово во СВР Скопје, од Казнено-поправната установа Затвор Скопје било пријавено дека пред три дена во 22.55 часот на затворската ограда било пронајдено шише во кое имало бела прашкаста материја.

Објавено на

часот

Сподели

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.  

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ