петок, 14 јуни 2024

Во двор на куќа најдена бомба

Објавено на

часот

Сподели

Било утврдено дека се работи за бомба која потекнува од Првата светска војна.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ