понеделник, 15 април 2024

Во дуќан имал 19 компјутери без документи

При контрола на деловно-трговски објект во Тетово управуван од В.А. (45) од село Здуње, Гостиварско, полицијата пронашла и одзела 5 лаптоп компјутери и 19 други компјутери за кои В.А. не поседувал потребни документи.

 

Објавено на

часот

Сподели

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.  

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ