понеделник, 27 мај 2024
Сообраќајни контроли на МВР

Во државава се вози и без возачка, само во Скопје за еден ден фатени 14 лица

Во контролите во областа на сообраќајот во текот на вчерашниот ден на територија на град Скопје изречени се вкупно 108 мерки, соопштија денеска од МВР.

Објавено на

часот

Сподели

За возење без возачка дозвола изречени се 14 санкции, шест мерки за користење мобилен телефон при возење, седум санкции за некористење сигурносен појас…

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ